DODAJ RELACJĘ UTWÓRZ WYDARZENIE

Narty: Leszno

Kaźmierczak i Skrzypczak najszybsi

Zieleniec opanowany przez leszczyniaków

11.03.2017 Jakub Każmierczak został najlepszym narciarzem podczas XV Mistrzostw Leszna i powiatu leszczyńskiego w narciarstwie alpejskim w Zieleńcu. W kategorii snowboardzistów zwyciężył Janusz Skrzypczak, który w tych zawodach ścigał się po raz pierwszy. Na starcie stanęło około 180 zawodników, w tym 110-osobowa grupa dzieci i młodzieży ze szkół Leszna i gmin powiatu leszczyńskiego.
Wideo: Narciarskie Mistrzostwa Leszna 2017 - Wielki FinałWideo: Prezydent i starosta po zakończeniu Narciarskich Mistrzostw Leszna 2017Wideo: Najlepszy narciarz i snowboardzista Mistrzostw Leszna i Powiatu Leszczyńskiego 2017Wideo: Najlepszy narciarz i snowboardzista Mistrzostw Leszna i Powiatu Leszczyńskiego 2017

Pogoda leszczyniakom dopisała. W piątek było mglisto i deszczowo, ale w sobotę, czyli w dzień zawodów, wyszło słońce, temperatura była około zera stopni i na warunki na stoku też raczej nie narzekano. Większość uczestników mistrzostw mówiła, że to przede wszystkim zabawa, ale każdy zawodnik po zjeździe sprawdzał swój czas i porównywał z konkurencją. Ta największa była w kategorii gimnazjalistów.

Po pierwszym przejeździe wyłoniono dziecięciu narciarzy i pięciu snowboardzistów, którzy najszybciej pokonali trasę zawodów. Oni startowali po raz drugi i po podliczeniu obu czasów wyłoniono najlepszego z najlepszych. Został nim Jakub Każmierczak z Leszna, który na nartach jeździ od trzeciego roku życia. 26-latka mocno dopingowała rodzina i duża grupa znajomych, którzy prawie co roku biorą udział w tych zawodach. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Laskowska, która miała tylko 29 setnych sekundy straty do zwycięzcy. Na najniższym stopniu podium stanął 16-letni Andrzej Podgrodzki.

Najlepszy snowboardzista, Janusz Skrzypczak, w mistrzostwach wystartował po raz pierwszy i od razu znalazł się na najwyższym stopniu podium.

Obaj zwycięzcy mieli mocnych rywali. Wśród narciarzy wielki apetyt na mistrza mieli Przemysław Klabiński i Michał Bartkowiak, który zresztą osiągnął najlepszy czas w pierwszym przejeździe i podczas całych mistrzostw, ale niestety w drugim przejeździe obaj zaliczyli upadki i zeszli z trasy. Złote medale otrzymali w swoich kategoriach wiekowych.

Wśród dzieci pierwsze miejsca zajęli: Anna Klabińska i Iwo Brzostowski oraz Maria Tomala i Tomasz Klabiński. W kategorii gimnazjalistów triumfowali Apolonia Popławska i Andrzej Podgrodzki, a w kategorii uczniów szkół ponadimnazjalnych złoto zdobyli Anna Maciejewska i Konstanty Maciejewski. W pozostałych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Aleksandra Laskowska, Anna Kuczkowska-Podgrodzka, Donata Woźna, Maciej Woźny i Janusz Jeske. Wśród snowboardzistów najlepsze czasy osiągnęli Dorota Wełyczko i Jakub Kołodziejczyk.

Najmłodszym zawodnikiem był czteroletni Franciszek Marciniak.

W kategorii rodzinnej zwyciężyli Podgrodzcy, drugie miejsce zajęli Marciniakowie, a trzecie rodzina Kapitanów.

Mistrzostwa zorganizowali: UKS Jedynka, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe w Lesznie i Radio Elka.